jedyna dwujęzyczna

co roku liczne

wycieczki edukacyjne

i wyjazdy studyjne

... Lubię wyzwania i cieszy mnie, gdy dzieci dyskutują

i zadają trudne pytania. ...

MARCIN JURZYSTA
nauczyciel języka polskiego
+ więcej

ZAŁOŻENIA

NASZE MYŚLI

ZAŁOŻENIA

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, z jakimi problemami spotkają się nasze dzieci za 20 czy 30 lat.
Głównym celem edukacji w naszej szkole jest wykształcenie w dzieciach takich cech i umiejętności, które pozwolą im sprawnie działać w różnych sytuacjach, umożliwią pokonanie rozmaitych trudności, ułatwią osiągnięcie zamierzonych celów oraz spełnienie marzeń.

Jednym słowem, nasza szkoła pomaga dzieciom ROZWINĄĆ SKRZYDŁA.

Zgodnie z tym założeniem nasza szkoła "uczy uczenia się", czyli pobudza ciekawość świata i kształci potrzebę oraz umiejętność samodzielnego badania i poznawania otaczjącej nas rzeczywistości.
Dzięki takiej postawie nauka nie jest ciężarem czy obowiązkiem, ale staje się naturalną formą aktywności dziecka, przynoszącą mu wiele radości i satysfakcji.

Jednym z jej podstawowych zadań jest nauczanie dwujęzyczne.

NASZE MYŚLI

MARCIN JURZYSTA

nauczyciel języka polskiego

W Butterfly School nie ma miejsca na zużyte szkolne schematy. Tu jest dynamicznie, więc nie ma szans na ugrzęźnięcie w raz wyznaczonym wzorcu edukacyjnym. Lubię wyzwania i cieszy mnie, gdy dzieci dyskutują i zadają trudne pytania.

MAGDALENA KOBĘDZA

anglistka, koordynator dwujęzyczności

Nasza szkoła jest fajna. Po prostu. Pracują w niej ludzie, którzy traktują swój zawód z pasją, a nie tylko "od do". Uczniowie to nie numerki w dzienniku. Interesujemy się nimi i ich potrzebami. A dwujęzyczność naprawdę daje efekty i to w najmniej spodziewanych sytuacjach - podczas spacerów, wycieczek, na przerwach. Dzieci osłuchują się z językiem i rozumieją baaardzo dużo. Wśród naszych motyli nigdy nie jest nudno - każdy dzień to nowe wyzwanie i przygoda.

MARTA OSTROWSKA

nauczyciel matematyki, matematyki z logiką

Matematyka po angielsku - kto próbował? Bo nasze dzieci tak. Cieszę się, że oprócz standardowych lekcji matematyki w starszych klasach, prowadzę matematykę z logiką z młodszymi uczniami. Nie rzadko po angielsku - to dopiero wyzwanie! Warto pokazać, że liczenie może być dobrą zabawą. Ale, żeby dzieci chciały w to uwierzyć, trzeba się trochę wysilić szukając nowych metod w nauczaniu. W Butterfly School chyba mi się to udaje.

MAREK WALICHNIEWICZ

nauczyciel muzyki i rytmiki, prowadzący szkolny zespół‚ muzyczny

Zawsze chciałem chodzić do takiej szkoły i chodzę. Jestem tu nauczycielem i uczniem. Każdego dnia przekazuję moim uczniom to co wiem, a od nich dowiaduję się czego jeszcze nie wiem. Razem idziemy tą samą drogą. Drogą do mistrzostwa, którego nigdy - mam nadzieję - nie osiągniemy. Bo ta droga to przygoda życia. Oby się nie kończyła.

PAULINA DONALSKA

nauczyciel przyrody

Dobra szkoła to miejsce, do którego uczniowie lubią chodzić. Tak właśnie jest u nas. Dzieci nie nudzą się i rozwijają swoje talenty. Na swoich lekcjach koncentruję się na przekazywaniu umiejętności praktycznego stosowania wiedzy. Pracuję nie dla najlepszych wyników w rankingach, ale po to, by rozbudzać ciekawość wobec świata. Cieszę się, gdy udaje mi się zmotywować uczniów do tworzenia nowych, nietypowych rozwiązań.